اینفوگرافی تاریخچه تکامل وب

وب و تکنولوژی‌هایی که آن را ساخته‌اندکمتر از ۲۶ سال هست که متولد شده‌اند، اگر نگاهی به سن خیلی از فعالان این حوزه بکنیم، خود تکنولوژی خیلی جوانتر از فعالان آن است.

اما در این میان چیزی که همه کاربران چه حرفه‌ای چه عادی با آن استفاده می‌کنند مرورگرها هستند، شما چه PC داشته باشید، چه موبایل یا هرچیز دیگری جتما و ۱۰۰٪ برای گشت و گذار از مرورگرها استفاده می‌کنید. حتی سرویسی‌هایی مانند اینستاگرام یا تلگرام که پایه آنها اپلیکشین موبایل هست، حتما بخشی از سرویس خودشان را برای کاربران مروگر طراحی می‌کنند.

پس مروگرها مثل کیبرد و ماوس جزو حذف نشدنی این عرصه هستند. در زیر لینکی قرار دارد که تاریخچه وب را بر اساس مروگرها و تکنولوژی‌های جاری به صورت یک اینفوگرافی جذاب و تعاملی به نمایش گذاشته است.

اینفوگرافی تاریخچه تکامل وب

پیام صادری

در حال حاضر فریلنس هستم و بیش ۱۰ سال هست که در زمینه front-end و مدیریت سرورهای لینوکس فعالیت می‌کنم. و طی این سالها تجربیاتی خوبی هم کسب کردم. یکی از طرفداران Open Source هستم و سعی می‌کنم در فعالیت‌های داوطلبانه این حوزه شرکت کنم. همیشه در حال یادگیری تکنولوزی‌های جدید هستم و از تولید پادکست و نوشتن وبلاگ لذت می‌برم.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *