اپلیکیشن اندروید مجله hive به همراه سورس

مشغول توسعه یک کتابخانه اندروید به نام Extra WebView بودم که با استفاده از کلاس WebView اندروید امکان ساخت یک WebView با امکانات بیشتر را فراهم می‌آورد. به ذهنم رسید که برای سایت مجله، یک اپلیکیشن اندروید ایجاد کنم که مقالات را داخل یک برنامه اندروید نمایش دهد. امکان ذخیره یا همان Bookmark کردن مقالات نیز فراهم شده است تا بعدا بتوان یک مقاله ذخیره شده را مطالعه کرد.

برای اینکار از یک پلاگین وردپرس به نام WP REST API استفاده کردم که مقالات وب‌سایت را به صورت json نمایش می‌دهد. با اندکی ویرایش در آن اطلاعات مورد نیاز برای استفاده در اپلیکیشن آماده شد.

سورس این اپلیکیشن در گیت‌هاب به صورت آزاد منتشر شده است و می‌توانید از آن استفاده کنید. دقت کنید که دو فایل مربوط به تنظیمات fabric.io  و Google Analytics از پروژه جهت عدم تداخل لاگ‌های برنامه‌ها حذف شده‌اند. برای اجرای این پروژه به این دو وب‌سایت مراجعه و فایل تنظیمات مربوط به پروژه خود را با حساب‌کاربری خود دریافت نمایید و در پوشه app از پروژه قرار دهید.

چنانچه توسعه‌دهنده اندروید هستید و از کتابخانه یا سورس برنامه استفاده کردید، لطفا تغییرات و بهبود‌هایی که انجام داده‌اید را به این پروژه pull request داده تا با پروژه اصلی ادغام کنم. در آینده امکانات بیشتری همچون دسته‌بندی بر اساس تگ‌های استفاده‌شده نیز اضافه خواهد شد.

لیست کتابخانه‌های استفاده شده در این پروژه

Retrofit2

Glide

Calligraphy

GreenDAO

AndroidTagView

Material Dialogs

SmoothProgressBar

برای برخی از این کتابخانه‌ها در همین مجله آموزش‌هایی داده شده است. لطفا برای اطلاعات بیشتر به این مقاله‌ها یا وب‌سایت کتابخانه‌ها مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن

qrcode-37645103

از کمک دوستان در مجله سپاس‌گزارم.

screenshot_1

بهروز خضری

کارهای خیلی زیادی انجام دادم توو برنامه‌نویسی ولی خیلی‌هاشون بی‌ثمر بودن برام. سه سالی است که برنامه‌نویسی اندروید انجام میدم. زمینه اصلی فعالیتم در‌ GIS و کار بر روی داده‌های مکانی در اندروید است.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید ...

۸ واکنش

 1. مصطفی نصیری گفت:

  خیلی حرکت قشنگی بود مخصوصا انتشار سورسش 🙂

 2. mohammad گفت:

  سلام من به شدت به دنبال راهی برای ذخیره جیسون های آمده از طرف سرور هستم و میخواهم که کاربر بتونه به صورت آفلاین از برنامم استفاده کنه

 3. م ج ن گفت:

  لینک دانلود سورس حذف شده؟

 4. م ج ن گفت:

  چرا با این که به اینترنت وصل هستم می گه اینترنت نداری؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *