استفاده آسان از مخازن GitHub در Android با JitPack

در GitHub تعداد زیادی کتابخانه (Library) جاوا وجود دارد که در مخازن عمومی منتشر نشده‌اند. معمولا در چنین شرایطی شما نیاز خواهید داشت تا کتابخانه را به صورت دستی دریافت و سپس به طرق مختلف در پروژه اضافه کنید.

بهتر نبود اگر خیلی ساده‌تر می‌توانستید به این کتابخانه‌ها دسترسی پیدا کرد؟ خوشبختانه سرویسی به نام JitPack، مراحل ذکر شده را برای شما انجام می‌دهد و دیگر نیازی نیست تا به صورت دستی اینکار را انجام دهید.

برای استفاده از این سرویس ابتدا می‌بایست پس از مراجعه به سایت، آدرس مخزن مورد نظر خود را به صورت کامل در فیلد وسط صفحه وارد و بر روی دکمه Look up کلیک کنید. به طور مثال، آدرس مخزن کتابخانه تاریخ جلالی را به صورت زیر وارد نمایید.

سپس برای استفاده از کتابخانه در پروژه خود، ابتدا مخزن JitPack را به فایل بیلد پروژه خود اضافه کنید.

در مرحل بعد، کافیست کتابخانه مورد نظر را به پیش‌نیازهای (Dependencies) پروژه خود اضافه کنید.

توجه داشته باشید که اگر صاحب مخزن نسخه‌ای را به صورت نسخه انتشار مشخص نکرده باشد، می‌بایست به جای نسخه از شناسه شش حرفی مربوط به آخرین کامیت پروژه استفاده نمایید.

لازم به ذکر است که این امکان وجود دارد که در هنگام Build کتابخانه مشکلی پیش آمده باشد که باعث عدم امکان دسترسی به آن از طریق این سرویس شود، برای اطمینان از صحت و درسی انجام پروسه Build کتابخانه مورد نظر در JitPack می‌توانید از آدرس مشابه آدرس زیر به گزارش این پروسه دسرسی پیدا کنید.

میلاد نکوفر

خودم را یک توسعه دهنده نرم افزار می‌دونم. سال‌هاست که برنامه نویسی می‌کنم و با خیلی از زبان‌ها و پلتفرم‌های برنامه نویسی آشنایی دارم. برنامه نویسی را دوست دارم و از چلنج‌های ضمن یاد گرفتن و کار با تکنولوژی‌های جدید لذت می‌برم. طی یک، دو سال گذشته هم سعی کردم که دانش خودم در زمینه‌های مدریت پروژه و کسب و کار را هم توسعه بدم.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید ...

۴ واکنش

 1. یحیی گفت:

  جالب بود و البته کاربردی !!!

 2. مهدی تقی زاده گفت:

  به نام خدا

  ممنون . خیلی عالی و بدرد بخور . آدم تو این گیت هاب چیز گیجه میگیره بابا !!

 3. وحید گفت:

  خیلی خوب بود. ممنون

 4. صبا گفت:

  تشکر اما من با خطای زیر مواجه میشوم
  علت چیه؟
  Error:(41, 13) Failed to resolve: com.github.amirmehdizadeh:JalaliCalendar:1.0.2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *